12V 7AH BATTERY REPL. WERKER WKA12-7.5F WKA12-7.5 F1 .187 EACH
SKU: ML7-12191111111101111174 Category:
Thumbnail Short Description Price Add to Cart Button
Specifications:
Voltage: 12 Volt
Amperage: 7.2 AH
Chemistry: SLA, AGM
Terminal: F1
Battery Dimensions:
5.90 in x 2.50 in x 3.90 in
Weight: 4.50 Lbs
Warranty
1 Year
Multi Packs Bundled Savings
1 Pack, 2 Pack, 4 Pack, 6 Pack, 8 Pack, 10 Pack
Volts
12V
Amp Hour
7.2Ah
Chemistry
SLA / AGM
Terminal
.187" – F1
Quantity
1
Length
5.90
Width
2.50
Height
3.90
Weight
4.50 Lbs
Warranty
1 Year
84 reviews for 12V 7AH BATTERY REPL. WERKER WKA12-7.5F WKA12-7.5 F1 .187 EACH