ML12-12 – 12V 12AH F2 UPS Battery Replaces 51w CSB HR1251WF2, HR 1251W F2
SKU: ML12-12F21951 Category:
Thumbnail Short Description Price Add to Cart Button
Specifications:
Voltage: 12 Volt
Amperage: 12 AH
Chemistry: SLA, AGM
Terminal: F2
Battery Dimensions:
5.94 in x 3.86 in x 3.98 in
Weight: 8.38 Lbs
Warranty
1 Year
Multi Packs Bundled Savings
1 Pack, 2 Pack, 3 Pack, 4 Pack, 6 Pack, 10 Pack
Volts
12V
Amp Hour
12Ah
Chemistry
SLA / AGM
Quantity
1
Length
5.94
Width
3.86
Height
3.98
Weight
8.38 Lbs
Warranty
1 Year
2 reviews for ML12-12 – 12V 12AH F2 UPS Battery Replaces 51w CSB HR1251WF2, HR 1251W F2