12V 9AH Replacement Battery for Liebert PS1000RT3-120XRW UPS
Availability: In stock
SKU: ML9-12942114 Category:
Specifications:
Voltage: 12 Volt
Amperage: 9 AH
Chemistry: SLA, AGM
Terminal: F2
Battery Dimensions:
5.94 in x 2.56 in x 4.02 in
Weight: 5.10 Lbs
Warranty
1 Year
Volts
12V
Amp Hour
9Ah
Chemistry
SLA / AGM
Terminal
.250" – F2
Quantity
1
Length
5.94
Width
2.56
Height
4.02
Weight
5.10 Lbs
Warranty
1 Year
1 review for 12V 9AH Replacement Battery for Liebert PS1000RT3-120XRW UPS