12V 100Ah SLA Replacement Battery for Leoch LPC12-100
Availability: In stock
SKU: ML100-133089 Category:
Specifications:
Voltage: 12 Volt
Amperage: 100 AH
Chemistry: SLA, AGM
Battery Dimensions:
12.09 in x 6.65 in x 8.48 in
Weight: 63.93 Lbs
Warranty
1 Year
Volts
12V
Amp Hour
100Ah
Chemistry
SLA / AGM
Terminal
Internal Thread
Quantity
1
Length
12.09
Width
6.65
Height
8.48
Weight
63.93 Lbs
Warranty
1 Year
3 reviews for 12V 100Ah SLA Replacement Battery for Leoch LPC12-100