12V 18AH F2 SLA Replacement Battery for BB BP17-12-F2, BP1712
Availability: In stock
SKU: ML18-12F228 Category:
Specifications:
Voltage: 12 Volt
Amperage: 18 AH
Chemistry: SLA, AGM
Terminal: F2
Battery Dimensions:
7.13 in x 3.01 in x 6.57 in
Weight: 11.90 Lbs
Warranty
1 Year
Volts
12V
Amp Hour
18Ah
Chemistry
SLA / AGM
Terminal
.250" – F2
Quantity
1
Length
7.13
Width
3.01
Height
6.57
Weight
11.90 Lbs
Warranty
1 Year
1 review for 12V 18AH F2 SLA Replacement Battery for BB BP17-12-F2, BP1712