12v 200ah SLA Battery for Pure Sine Wave PST-100S-12A
Availability: In stock
SKU: ML4D18 Category:
Specifications:
Voltage: 12 Volt
Amperage: 200 AH
Chemistry: SLA, AGM
Battery Dimensions:
20.87 in x 9.45 in x 8.74 in
Weight: 114.60 Lbs
Warranty
1 Year.
Weight
114.60 Lbs
Width
9.45
Length
20.87
Quantity
1
Chemistry
SLA / AGM
Amp Hour
200Ah
Volts
12V