12V 1.3Ah SLA Battery Replacement for BP1.2-12 WKA12-1.3F WP1.2-12
SKU: ML1.3-1221111111 Category:
Thumbnail Short Description Price Add to Cart Button
Specifications:
Voltage: 12 Volt
Amperage: 1.3 AH
Chemistry: SLA, AGM
Terminal: F1
Battery Dimensions:
3.86 in x 1.74 in x 2.32 in
Weight: 1.21 Lbs
Warranty
1 Year
Multi Packs Bundled Savings
1 Pack, 2 Pack, 3 Pack, 4 Pack
Volts
12V
Amp Hour
1.3Ah
Chemistry
SLA / AGM
Quantity
1
Length
3.86
Width
1.74
Height
2.32
Weight
1.21 Lbs
Warranty
1 Year
3 reviews for 12V 1.3Ah SLA Battery Replacement for BP1.2-12 WKA12-1.3F WP1.2-12