12V 18AH Battery Replaces Vector VEC012POB Power on Board JumpStarter
Availability: In stock
SKU: ML18-1221122862 Category:
Specifications:
Voltage: 12 Volt
Amperage: 18 AH
Chemistry: SLA, AGM
Terminal: Nut and Bolt (NB)
Battery Dimensions:
7.12 in x 3.00 in x 6.50 in
Weight: 11.90 Lbs
Warranty
1 Year
Volts
12V
Amp Hour
18Ah
Chemistry
SLA / AGM
Terminal
Nut and Bolt
Quantity
1
Length
7.12
Width
3.00
Height
6.50
Weight
11.90 Lbs
Warranty
1 Year
1 review for 12V 18AH Battery Replaces Vector VEC012POB Power on Board JumpStarter