12V 35Ah U1 UPS Battery Replaces 33Ah Werker WKA12-33J
SKU: ML35-12687 Category:
Voltage: 12 Volt
Amperage: 35 AH
Chemistry: SLA, AGM
Battery Dimensions:
7.76 in x 5.12 in x 7.01 in
Weight: 23.15 Lbs
Multi Packs Bundled Savings
1 Pack, 2 Pack, 4 Pack
Volts
12V
Amp Hour
35Ah
Chemistry
SLA / AGM
Terminal
Nut and Bolt
Length
7.76
Width
5.12
Height
7.01
Weight
23.15 Lbs
Warranty
1 Year
4 reviews for 12V 35Ah U1 UPS Battery Replaces 33Ah Werker WKA12-33J