12V 5Ah UPS Battery for Topin 12V5AH/20HR
SKU: ML5-12185 Category:
Thumbnail Short Description Price Add to Cart Button
Specifications:
Voltage: 12 Volt
Amperage: 5 AH
Chemistry: SLA, AGM
Terminal: F1
Battery Dimensions:
3.58 in x 2.76 in x 4.21 in
Weight: 3.09 Lbs
Warranty 1 Year
Multi Packs Bundled Savings
12 Pack, 1 Pack, 2 Pack, 3 Pack, 4 Pack, 6 Pack, 9 Pack
Volts
12V
Amp Hour
5Ah
Chemistry
SLA / AGM
Quantity
1
Length
3.58
Width
2.76
Height
4.21
Weight
3.09 Lbs
Warranty
1 Year
11 reviews for 12V 5Ah UPS Battery for Topin 12V5AH/20HR