12V 35AH Battery Replace UPS12-150MR LC-LA1233P EP33-12 PRC1235
SKU: ML35-12693 Category:
Thumbnail Short Description Price Add to Cart Button
Specifications:
Voltage: 12 Volt
Amperage: 35 AH
Chemistry: SLA, AGM
Battery Dimensions:
7.76 in x 5.12 in x 7.01 in
Weight: 23.15 Lbs
Warranty
1 Year
Multi Packs Bundled Savings
1 Pack, 2 Pack, 4 Pack
Volts
12V
Amp Hour
35Ah
Chemistry
SLA / AGM
Terminal
Nut and Bolt
Quantity
1
Length
7.76
Width
5.12
Height
7.01
Weight
23.15 Lbs
Warranty
1 Year
1 review for 12V 35AH Battery Replace UPS12-150MR LC-LA1233P EP33-12 PRC1235