12V 8AH SLA Battery replaces WKA12-8F2 DJW12-8HD TPH12080 F2
SKU: ML8-121175 Category:
Voltage: 12 Volt
Amperage: 8 AH
Chemistry: SLA, AGM
Terminal: F1
Battery Dimensions:
5.94 in x 2.56 in x 4.02 in
Weight: 4.96 Lbs
Multi Packs Bundled Savings
1 Pack, 2 Pack, 4 Pack, 6 Pack, 10 Pack
Volts
12V
Amp Hour
8Ah
Chemistry
SLA / AGM
Terminal
.187" – F1
Length
5.94
Width
2.56
Height
4.02
Weight
4.96 Lbs
Warranty
1 Year
20 reviews for 12V 8AH SLA Battery replaces WKA12-8F2 DJW12-8HD TPH12080 F2