ML18-12 – 12V 18AH UPS Battery Replaces Werker WKA12-18NB
SKU: ML18-1221116 Category:
Voltage: 12 Volt
Amperage: 18 AH
Chemistry: SLA, AGM
Terminal: Nut and Bolt (NB)
Battery Dimensions:
7.12 in x 3.00 in x 6.50 in
Weight: 11.90 Lbs
Multi Packs Bundled Savings
1 Pack, 2 Pack, 4 Pack
Volts
12V
Amp Hour
18Ah
Chemistry
SLA / AGM
Terminal
Nut and Bolt
Length
7.12
Width
3.00
Height
6.50
Weight
11.90 Lbs
Warranty
1 Year
44 reviews for ML18-12 – 12V 18AH UPS Battery Replaces Werker WKA12-18NB