ML35-12 – 12V 35AH U1 Wheelchair Battery Replaces 33ah Werker WKDC12-33J
SKU: ML35-12551 Category:
Thumbnail Short Description Price Add to Cart Button
Specifications:
Voltage: 12 Volt
Amperage: 35 AH
Chemistry: SLA, AGM
Battery Dimensions:
7.76 in x 5.12 in x 7.01 in
Weight: 23.15 Lbs
Warranty
1 Year
Multi Packs Bundled Savings
1 Pack, 2 Pack, 4 Pack
Volts
12V
Amp Hour
35Ah
Chemistry
SLA / AGM
Terminal
Nut and Bolt
Quantity
1
Length
7.76
Width
5.12
Height
7.01
Weight
23.15 Lbs
Warranty
1 Year
4 reviews for ML35-12 – 12V 35AH U1 Wheelchair Battery Replaces 33ah Werker WKDC12-33J